Назва села виникла через поселення, яке виникло навкруги Корчми, розташованої неподалік проїздного шляху.

Знаходиться село за 3 км від Яропович, біля рівчака Бродок, що впадає в Ів’янку і в Тетерів. Жителів села було в 1864 році 633 чоловіки. Землі — 734 десятин

Село належало рідним сестрам Івановським: Діонісії ( в заміжжі Понятовська) і графині Констанції ( в заміжжі — Ржевуська). Була дерев'яна Церква Пантелеймонівська, 7-го класу. Мала землю згідно указаної пропорції. Побудована в 1789 році (як костьол). Потім була приєднана до православної парафії в 1839 році. В 1929 році був утворений колгосп «Перемога». В склад колгоспу входило 200 селянських господарств, членів колгоспу було 415 чоловік. Землі було закріплено за колгоспом 1224 га в т.ч. орної — 1110 га, сінокосів — 55 га, інших угідь — 59 га. Об’єднання селян в колгосп проходило в гострій класовій боротьбі. Але найстрашніше — страшний голодомор 1932-1933 років. Голод в селі пройшов через більшість селянських сімей, розорених колективізацією. Після голодомору поступово все відроджувалось. На території с.Степок розмістили центральну садибу господарства, за яким закріплено було 2866,66 га сільськогосподарських угідь, в т.ч. 2442,6 га орної землі. Провідними культурами були: зернові культури, цукрові та кормові буряки. Розвинутим було м’ясо-молочне тваринництво. Важливою галуззю було рибне господарство.

В 2000-х р. місцевий мецената Миколи Оселедчук, побудував нову, завсім поруч. Зараз в церкві зберігаються часточка мощей Святого Велекомученника Пантелеймона і якщо молитися коло цієї ікони, то вона дарує людині зцілення. А над церквою із супутника Ви можете спостерігати справжнє диво- світиться хрест.

З інфраструктури у селі є магазини та фельшердський пункт.

Саме в селі Корчмище з-під землі б'є п'ять джерел, які розпочинають річки Житомирського району, та є колодязі, якими користуються люди ще з 1600 років.

З колодязя, який навпроти церкви у с. Корчмище пила вода Катерина ІІ, коли подорожувала цими місцями.

Найбільше фермерське господарство СТОВ "ХЛІБОРОБ", яке вирощує зернові.

Гід державних послуг. Банер