Уряд запускає експериментальний проект щодо одночасного оформлення внутрішнього та закордонного паспортів
Кабінет міністрів прийняв постанову, якою запровадив експериментальний проект щодо одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Про це 8 травня повідомила пресслужба Кабміну.
«У зв’язку з військовою агресією російської федерації на території України виникла потреба у швидкому та зручному оформленні або поновленні втрачених паспортних документів. Відтак, експериментальним проектом надано можливість особі, яка досягла 14-річного віку, одночасно із оформленням ID-картки подати заяву для оформлення закордонного паспорта. Слід звернути увагу, що в рамках цього оформлення заява для оформлення закордонного паспорта подається особою з 14 років особисто, без присутності законного представника. У подальшому, в разі втрати документів або необхідності їх обміну у зв’язку зі зміною персональних даних, особа також може звернутися за одночасним оформленням ID-картки та закордонного паспорта, без необхідності спочатку оформляти ID-картку, а тільки після її отримання звертатися за оформленням закордонного паспорта», - йдеться у повідомленні.
За отриманням такої послуги особа може звертатися до територіальних органів/територіальних підрозділів Державної міграційної служби, центрів надання адміністративних послуг або відокремлених підрозділів державного підприємства «Документ» (центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс»).
Зазначається, що скористатися такою послугою громадяни України зможуть після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів, тобто після її офіційного опублікування, а також технічної реалізації в інформаційно-комунікаційній системі ДМС.
На Урядовому порталі оприлюднена постанова від 7 травня 2022 року, якою затверджений Порядок реалізації експериментального проєкту.
«Паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон у разі їх одночасного оформлення видається не пізніше ніж через 20 робочих днів (виділено ред.) з дня оформлення заяв-анкет для їх отримання або не пізніше ніж через сім робочих днів з дня оформлення заяв-анкет для їх термінового отримання. У разі необхідності проведення додаткових перевірок для ідентифікації особи під час розгляду заяви-анкети для оформлення паспорта громадянина України строк розгляду такої заяви-анкети продовжується до двох місяців, про що заявнику повідомляється поштою, засобами телефонного або електронного зв’язку. Рішення про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон приймається після прийняття рішення про оформлення паспорта громадянина України. У разі прийняття територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС рішення про відмову в оформленні, обміні та видачі паспорта громадянина України приймається рішення про відмову в оформленні, обміні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон», - зазначається у затвердженому Порядку.