Ветерани — рушійна сила безбар’єрності, - Наталія Калмикова
Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова взяла участь у розширеному засіданні Ради безбар’єрності, яке відбулося під головуванням першої леді України Олени Зеленської. На заході підсумували виконання Плану заходів із безбар’єрності за 2023–2024 роки, а також обговорили нові ініціативи для посилення безбар’єрності у громадах.
Під час виступу Наталія Калмикова акцентувала на важливості фізичної та ментальної реабілітації ветеранів і ветеранок через заняття спортом. Вона розповіла про запроваджені Мінветеранів Всеукраїнські змагання «Ігри Ветеранів», де учасники-поранені військовослужбовці та ветерани змагалися у кіберспорті та кросфіті у чотирьох регіонах України та Києві.
Очільниця Міністерства зазначила, що для більшого залучення ветеранів до подібних ініціатив важливо, щоб вони отримували повну інформацію про них. У цьому ключову роль відіграватимуть фахівці із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, які вже почали працювати у різних регіонах України.
«Ми вважаємо, що рішення є і це рішення — людина. Ми прагнемо, щоб у кожного ветерана та ветеранки була людина, яка знає про їхні права, потреби та гарантії. Людина, яка допоможе розв'язувати проблеми конкретного ветерана і не забуде про нього після виходу з кабінету», - зазначила вона.
За словами Наталії Калмикової, фахівці із супроводу не лише інформуватимуть ветеранів про доступні програми й заходи, але й надаватимуть їм та їхнім родинам персоналізовану підтримку.
«Суха бюрократична фраза - фахівець чи фахівчиня супроводу ветерана, насправді - це саме та рука, що ламає бар'єри і прокладає інклюзивні мости. Зі сторони Міністерства було створено нормативну рамку, виділено необхідний фінансовий ресурс на оплату праці. Крім цього, триває постійна робота з організації навчань, розвитку інструкцій й алгоритмів, забезпечення синергії державних органів щодо спільного розуміння і бачення ролі фахівця з супроводу», - розповіла Міністерка.
Такі фахівці стануть важливою частиною розбудови інклюзивного суспільства, де кожен ветеран матиме можливість отримати реальну допомогу.
«Ветерани — рушійна сила безбар’єрності. І ці всі дії значно простіші порівняно з випробуваннями, які вони пройшли. Ми повинні зробити все, щоб зламати бар’єри для тих, хто забезпечив нашу свободу», - додала Наталія Калмикова / Nataliia Kalmykova
Нагадаємо, Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року ініціювала перша леді України Олена Зеленська. Стратегія спрямована на формування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності для всіх груп населення.
Розширене засідання Ради безбар’єрності відбулося за координації Міністерство розвитку громад та територій України та фінансової підтримки ВООЗ, UNICEF-Україна. Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору розроблено за ініціативи першої леді Олени Зеленської.