Перерахунки пенсій з1 грудня 2022 року

  • 142

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області проведено перерахунки пенсій  з 1 грудня 2022року у зв’язку із:

 - підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

   Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» зростає розмір прожиткового мінімуму. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

   Так, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зростає на 66 грн – з 2 027 грн до 2 093 грн. Перерахунку підлягають пенсії 289,8 тис. пенсіонерів області.

 Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковомумінімумі.

 

- встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем

   У непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які мають страховий стаж чоловіки - не менше 35 років, жінки не менше 30 років, розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менше 2500грн.

   Якщо розмір їх пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслугиперед Україною), не досягає 2 500 грн, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

   Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється до розміру, пропорційного до наявного в них страхового стажу. Ця доплата враховується при проведенні подальшихперерахунків. Тим, хто отримує «страхову» пенсію, має повний страховий стаж і продовжує працювати, доплата до 2500 грн або до розміру, визначеного пропорційно наявному стажу,встановлюється з дати звільнення з роботи.

 

- зміною показника середньої заробітної плати

      Показник середньої заробітної плати застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей. Всі перерахунки проведено автоматично та не потребують додаткових звернень пенсіонерів до сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проводитись у грудні.