Уряд оптимізував програму «Прихисток» і з 1 вересня запроваджує цифровізацію виплати компенсації за тимчасове розміщення ВПО

  • 393

Фото без опису

Кабінет міністрів прийняв проєкт постанови, який з 1 вересня запроваджує цифровізацію процесів, пов’язаних з виплатою компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб у межах програми «Прихисток», зокрема, прийняття заяви на отримання компенсації, внесення даних про розміщених переселенців відбуватиметься через інформаційно-аналітичну систему.

Про це 30 серпня повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.

«Впровадження такої інформаційно-аналітичної системи для посадових осіб дозволить відслідковувати реалізацію програми «Прихисток» онлайн та оптимізувати всі її процеси: від прийняття заяв громадян на компенсацію за тимчасове розміщення ВПО – до збору, обробки та формування звітів для виплат. Також завдяки цифровізації зменшиться паперове навантаження на органи місцевого самоврядування та військові адміністрації», - зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Також проєктом постанови передбачена можливість отримання компенсації власниками майна віком до 18 років. Зокрема, їх батьки чи опікуни можуть подавати заяви на компенсацію витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням ВПО.

«Зазначимо, що за домовленістю Мінрегіону з донорами з вересня передбачається виплата компенсації всім заявникам за рахунок фінансової допомоги від міжнародних організацій. Задля забезпечення відповідних виплат громадянам, які у серпні цього року розмістили ВПО з числа вразливих категорій, проєктом постанови передбачено окремі форми збору даних (заяв, узагальнених переліків та інформації)», - інформує Мінрегіон.

Зараза Мінрегіон напрацьовує проєкт рішення Уряду, який пропонуватиме збільшити вдвічі розмір компенсації на період опалювального сезону.

«Загалом за березень-червень власникам житла на часткову компенсацію витрат було спрямовано понад 225 млн грн. З них близько 137,3 млн грн – донорська допомога», - йдеться у повідомленні міністерства.

У червні у 22 областях прихисток надали для понад 278,5 тис. ВПО. Але кількість тих, хто прихистив – набагато більша, не всі звертаються за компенсацією»

В пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій уточнили, що виплачувати компенсацію за розміщення ВПО збирається Товариство Червоного Хреста України.

«Хочу подякувати Товариству Червоного Хреста України, які за домовленістю з нашим Урядом, планують фінансувати повний обсяг витрат на компенсацію за розміщення ВПО. Це дозволить зекономити суттєві суми в держбюджеті (з березня по липень ТЧХУ виплатило вже понад 110 млн грн). Крім того, ведуться перемовини щодо підвищення розміру компенсації на опалювальний період у два рази — близько 900 грн/місяць на одну особу», — зазначила віцепрем‘єрка Ірина Верещук.

Нагадаємо, для покриття витрат за червень 2022 року на компенсацію за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану Житомирська обласна військова адміністрація отримає 1 млн 218 тис. 165 грн. Найбільше коштів виділяли Полтавській (2,9 млн грн), Харківський (2,5 млн грн), Хмельницькій та Дніпропетровській (по 2,4 млн грн) ОВА.