Поки Генштаб пояснює обмеження пересування військовозобов’язаних, нардепи підготували законопроєкт про скасування цих обмежень

  • 561

Оприлюднений Генеральним штабом Збройних Сил України Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку, на виїзд за межі місця проживання, збурив суспільство.

На це відреагував президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 5 липня.

«Сьогодні в суспільстві було багато суперечок щодо рішення Генштабу Збройних Сил України про затвердження порядку отримання якихось дозволів для військовозобов’язаних, призовників і резервістів. Я бачу, що є різні оцінки такого рішення, є нерозуміння й навіть обурення в суспільстві. Я доручив міністру оборони, начальнику Генерального штабу, Головнокомандувачу Збройних Сил доповісти мені всі деталі під час завтрашнього чергового засідання Ставки Верховного Головнокомандувача – одним з пунктів порядку денного. Я обіцяю народу розібратися з цим. І прошу надалі Генеральний штаб не ухвалювати без мене подібних рішень», - сказав Володимир Зеленський.

Зауважимо, що вечері 5 липня в Генштабі намагалися пояснити, що дозвіл у ТЦК та СП військовозобов'язані мають отримати для виїзду за межі областей.

«Якщо в межах області – не треба. Якщо в межах міста Києва та Київської області – теж не треба. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати такий дозвіл», - зазначив в етері національного телемарафону представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Олександр Хлись.

Він нагадав, що відповідні норми законодавства України діють давно (з 1992 року – ред.) та у зв'язку з поверненням великої кількості чоловіків до своїх домівок виникла потреба в актуалізації облікових даних військовозобов'язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.

Водночас троє народних депутатів зареєстрували законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку виїзду призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання в межах України.

«Ідея проста – прибрати «мертву» та потенційно корупційну норму про отримання відповідних дозволів з законодавства, датованого 1992-м роком», - пояснив один з авторів, нардеп Максим Зуєв.

Фото без опису

Додаток до законопроєкту, зареєстрованого у Верховній раді 05.07.2022

Вдень 6 липня «Українська правда» з посиланням на власні джерела в Офісі президента повідомила, що Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному скасувати порядок отримання військовозобов’язаними дозволів на переміщення між областями України.

«На засіданні з військовими Зеленський заслухав доповідь Залужного щодо дозволів для військовозобов’язаних покидати межі місць проживання. Президент звернув увагу на те, що суб’єктом формування державної політики в цьому питанні є Міністерство оборони, а обмежувати конституційні права громадян під час воєнного стану може уряд своїми актами. Зеленський доручив скасувати прийнятий Генштабом ЗСУ порядок з метою його доопрацювання зі збереженням обороноздатності країни», - пише видання.

Нагадаємо, 5 липня Генштаб ЗСУ інформував про розроблення Порядку дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час, а згодом на сайті ЗСУ оприлюднили сам Порядок, затверджений 28 червня 2022 року