У Житомирській області дозволили ходити в ліси, однак не у всі, та обмежили роботу ТРЦ на час повітряної тривоги

  • 497

Фото без опису

На території Житомирської області дозволено відвідування лісів для збору ягід, грибів та лікарських трав, однак на окремі території ходити досі заборонено. Також в області вирішили обмежити роботу ТРЦ, супермаркетів, магазинів у період повітряної тривоги.

Як поінформувала 6 липня пресслужба ОВА, про це йдеться у розпорядженні голови ради оборони Житомирської області від 30 червня 2022 року.

«Розпорядженням голови ради оборони Житомирської області від 30.06.2022 № 56 введено в дію рішення ради оборони «Про забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану», – йдеться у повідомленні на сайті ОВА.

Так, на всій території Житомирської області дозволено відвідування лісів населенням для збору дикорослих ягід, грибів, лікарської сировини тощо, окрім лісів, що знаходяться:

• у смузі на глибині 20 кілометрів від лінії державного кордону України, що межує з республікою білорусь;

• на території місцевостей, що були тимчасово окуповані (населені пункти: с.Радчас. Нова Радчас. Стара Радчас. Грезляс. Давидкис. Тичків, с. Вільхова, с. Ровба, с. Рубежівка Народицької селищної ради Коростенського району).

Рішенням ради оборони заборонено проведення будь-якого полювання в період воєнного стану, окрім проведення біотехнічних та охоронних заходів користувачами мисливських угідь.

«Крім того, з метою збереження життя та здоров’я людей прийнято рішення обмежити роботу торгово-розважальних центрів (ТРЦ), торговельно-розважальних комплексів (ТРК), магазинів, супермаркетів, інших об’єктів із масовим перебуванням людей під час попереджувального сигналу “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА“», – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошено, що керівники вищезазначених об’єктів зобов’язані повідомити відвідувачів про повітряну тривогу.

Житомирська ОВА закликає жителів області дотримуватися визначених правил та обмежень заради власної безпеки та оточуючих.

В ОВА нагадують, що з рекомендаціями жителям Житомирщини під час воєнного стану можна ознайомитися ТУТ.

Нагадаємо, 21 березня 2022 року начальник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко інформував, що Рада оборони Житомирщини прийняла рішення щодо заборони відвідування лісу, а також заборони використання відеореєстраторів і фото- та відео зйомки визначених об’єктів.

У середині червня 2022 року старшина інженерної роти 115-ї окремої бригади ТрО Житомирщини зазначав, що ходити в ліс без дозволу військових категорично заборонено,та закликав не нехтувати безпекою.

Як повідомляв Житомир.info, 30 червня заступник начальника ГУ ДСНС у Житомирській області Олександр Кравець розповідав про підготовку листа до начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка з ініціативою щодо закриття під час тривоги закладів з масовим перебуванням людей до моменту відбою повітряної тривоги.

Як в одному з торговельних центрів Житомира 4 липня 2022 року проводили навчальну евакуацію, дивіться у відеосюжеті