Генштаб розробив порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання: хоче контролювати переміщення військовозобов'язаних

  • 629

Фото без опису

Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання.

Про це 5 липня повідомив Генштаб ЗСУ.

«Норма Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року, залежно від категорії суб?єкта (виділено ред.). Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у зв?язку зі службовою чи особистою необхідністю», - йдеться у повідомленні.

Генштаб просить «з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни».

Зауважимо, що відповідний лист за підписом головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного почали розповсюджувати в соцмережах ще 4 липня, деякі користувачі припускали, що це фейк. В листі зазначається, що додаток, який містить порядок надання дозволу, займає п’ять аркушів, він не таємний, але не поки не оприлюднений.

Фото без опису

У коментарях до ініціативи Генштабу люди припускають, що нововведення це створить корупційні ризики, ускладнить роботу бізнесу та надання волонтерської допомоги, а на військкоматах можна вішати табличку «Вільна каса».

Згодом на сайті Міноборони оприлюднили Порядок дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

«Шановні громадяни – призовники та військовозобов’язані! Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі! Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК. Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося», - прокоментував головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Нижче - додатки до листа за підписом Валерія Залужного:

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису