Тарифи на тепло не зміняться, ми забезпечимо їхню стабільність, - міністр розвитку громад і територій

  • 435

Фото без опису

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов провів установче засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2022/23 року під час воєнного стану.

Про це 22 червня повідомила пресслужба Мінрегіону.

«На заході затвердили персональний склад та визначили напрямки координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних громад, підприємств ТКЕ та енергопостачальних організацій», - йдеться у повідомленні.

Олексій Чернишов наголосив, що треба забезпечити своєчасну підготовку та стабільну роботу галузі протягом опалювального періоду.

«Від кожного особисто залежить, як ми переможемо цю зиму. Кожен чиновник, кожен голова громади, кожен голова міської ради, кожен громадянин має підготуватися до цієї найскладнішої зими в нашій історії», - сказав міністр розвитку громад і територій.

Мінрегіон зазначає, що 21 червня Верховна рада прийняла у першому читанні законопроєкти, які запровадять мораторій на підвищення цін у сфері теплопостачання. Така норма буде чинна на час дії воєнного стану та шести місяців після його припинення. Водночас суб’єктам господарювання у сфері теплопостачання будуть компенсувати різницю в тарифах коштом держбюджету.

«Ця зима буде надскладною. Головне – ми маємо захистити кожного українця та обігріти його помешкання. Тарифи на тепло не зміняться! Ми забезпечимо їхню стабільність. Опалювальний сезон почнеться вчасно. Для цього в нас є всі передумови», — зауважив Олексій Чернишов.

Міністр звернувся до учасників із закликом особливу увагу звернути на розвиток альтернативних джерел енергії та їх використання у централізованому теплопостачанні.

На своїй Facebook-сторінці Олексій Чернишов закликав українців відвикнути жити взимку з відкритими вікнами та обігрівати вулицю.

«Вважаємо, що оптимальна температура в оселі має коливатися в межах 18-20 градусів, але в жодному разі не нижче 16 градусів. Як в ощадливих країнах розвинутої Європи. Як ми переживемо цю зиму — залежить від кожного із нас. Готуватися до холодів варто саме зараз», - заявив міністр.

Нагадаємо, 10 травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну інформував, що Уряд подасть до Верховної ради законопроєкти, які передбачають мораторій на підвищення тарифів на період воєнного стану та шість місяців після його завершення. 30 травня стало відомо, що влада України хоче використати частину міжнародної фінансової допомоги для стримування тарифів на газ та тепло.