Сезон ягід та грибів у Житомирській області в умовах війни: до лісу ходити лише з дозволу військових і на розміновані території

  • 313

Північ Житомирської області прийняла на себе найбільше атак російських військ. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ворог розмістив свої позиції на прикордонних територіях Овруцької, Народицької, Коростенської та Малинської громад, захопивши ліси, поля і тимчасово окупував 9 сіл. Тепер ці території змушені «денацифікувати».

На початку квітня ворог покинув територію області, залишивши по собі, окрім розбомблених та обстріляних будинків і неприємні “подарунки” в лісі: міни, розтяжки та інші вибухонебезпечні предмети. Сапери кажуть, щоб розмінувати територію Житомирської області знадобиться не один рік.

«Росіяни, коли відступали, мінували все. Спостерігали, що навіть у пральні машини ставили ручні гранати РГД-5, Ф-1 – це для того, аби травмувати велику кількість населення. Дуже багато підступних пасток. Закликаємо населення не збирати залишки металолому, бо це може бути небезпечно. Це можуть бути капсули, які окремо лежать і можуть травмувати людей», – застерігає старшина інженерної роти 115-ї окремої бригади ТрО Житомирщини Андрій.

Фото без опису

Фото без опису

Заміновані ліси поставили під загрозу сезон ягід та грибів, якими багаті північні райони області. Жителів просять уникати походів до лісу без дозволу військових. Відвідувати можна лише ті території, які вже розмінували.

«Категорично заборонено і закликаємо людей не нехтувати безпекою та без дозволу військових не відвідувати ліси», - зазначає старшина інженерної роти 115-ї окремої бригади ТрО Житомирщини Андрій.

Фото без опису

Фото без опису

Через таку заборону жителька Коростенського району Валентина може залишитись без сезонного заробітку.

«Щороку влітку ходимо всією родиною в ліс по чорниці, за сезон можна хороші гроші заробити, і дітей до школи підготувати, і ремонт освіжити. Але цього року ці рашисти забрали наш спокій, розгромили будинки, ще й заробітку лишили. Єдиний варіант - їхати в сусідній район, але як не крути, скрізь зараз небезпечно. Надіємось, що розмінують трохи, але все одно страшно йти до лісу», - каже Валентина.

У Коростенському районі, який був зоною бойових дій, місцевим жителям постійно нагадують про небезпеку відвідувати ліси, але планують визначити ділянки, де вже розмінували території і можна збирати ягоди та гриби.

«Ми систематично застерігаємо жителів від походів до лісу. Але плануємо дати вказівку старостам сіл у співпраці з працівниками ДСНС визначити місця, де можна збирати ягоди та гриби, це ті території, які вже розмінували сапери», - розповів голова РВА Юрій Тарасюк.

Фото без опису