В Україні школярі і студенти з 1 вересня повернуться до очного навчання, – МОН

  • 467

Фото без опису

З 1 вересня школярі та студенти повернуться на навчання до закладів освіти офлайн.

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону 7 червня – інформує «Українська правда».

«Хочу повідомити батькам, учням, студентам: 1 вересня освітній процес в Україні буде відновлено в режимі офлайн, і всі діти, студенти, учні мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів профтехосвіти», – наголосив Вітренко.

За його словами, наразі Міністерство освіти і науки проводить аудит місць, які можна використовувати як бомбосховища для учнів у разі небезпеки. Також відомство розробить відповідні вимоги щодо укриттів та спеціалізованих шляхів евакуації до них.

«Буде проведена робота, що стосуватиметься як мінімум найпростіших укриттів у школах, їх матеріально технічного забезпечення, там є відповідні вимоги щодо наявності води, аптечок тощо. У нас є в Україні школи з бомбосховищами. Окремо, якщо поряд зі школою є бомбосховища, мають бути розроблені і затверджені ДСНС спеціалізовані шляхи евакуації. Дана робота проводиться дуже активно», – розповів заступник глави МОН.

Також Вітренко повідомив, що МОН проведе зустріч з представниками регіональних управлінь освіти щодо озвучених питань.

Заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону 7 червня також розповів, що до середини червня група спеціалістів має подати МОН пропозиції змін щодо шкільної програми з кількох предметів.

Передусім, планують змінити навчальну програму з предмета «Захист Вітчизни»: зосередити увагу школярів на практичному боці питання. Зокрема, окремим блоком хочуть додати вивчення мінної безпеки.

«Зміни будуть стосуватися посилення практичної спрямованості цього предмету. Діти мають знати, вміти, буде посилено національно-патріотичне виховання і буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності. Щоб діти усвідомлювали, що не можна чіпати, що несе для них небезпеку», – пояснив заступник глави МОН.

Крім того, змін також зазнають навчальні програми із зарубіжної літератури, історії України та всесвітньої історії. Зокрема, із програми зарубіжної літератури мають намір виключити роман російського письменника Льва Толстого «Війна и мир».

«Такого в Україні вивчати не будуть. Усе, що виспівує орківські війська, зникне з програми зарубіжної літератури», – наголосив Вітренко.

Що стосується Історії України та всесвітньої історії, то МОН планує змінити вимоги щодо методології викладання цих предметів.

«Історія України та всесвітня історія – ми горді тому, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах. Будуть внесені зміни в методологію викладання історії (України) та світової історії, робочі групи ретельно опрацьовують всі ці зміни і буде виписано взаємовідносини між українською нацією та "руським міром" на основі історичної правди», – розповів Вітренко.

За його словами, відомство також опрацьовує питання видання нових підручників.

Крім того, заступник глави МОН повідомив, що наразі тривають дискусії щодо того, чи варто залишати у програмі зарубіжної літератури когось із російських письменників. При цьому заявив, що програму з цього предмету оновлять.