У Житомирській області почали перевіряти заправки через завищені ціни на пальне, одну з мереж оштрафували на 35 тис. грн

  • 510

Фото без опису

На Житомирщині фахівці Держпродспоживслужби разом з Нацполіцією та податковою розпочали перевіряти АЗС через завищені ціни на пальне.

Про це 25 травня повідомив заступник голови Житомирської облдержадміністрації Олександр Федько.

«Такі перевірки почали проводити через повідомлення про надмірно завищені ціни, відсутність касових чеків чи відмову у вільному виборі засобів розрахунку. Скарги та звернення направляють водії, у яких виникають проблеми з придбанням пального. Така ситуація з цінами на пальне не лише на Житомирщині, а й по всій Україні», – розповів Олександр Федько.

За його інформацією, станом на 25 травня перевірки тривають у 13 мережах автозаправних станцій в межах Житомирської області.

Заступник голови ОДА також зазначив, що вже завершили перевірки кількох мереж АЗС, одну з яких оштрафували майже на 35 тисяч гривень. Також штрафні санкції застосували й до керівника мережі АЗС.

«У Держпродспоживслужбі пояснили, що хоча уряд і скасував державне регулювання цін на бензин та дизельне паливо, заправки, як і раніше, зобов’язані декларувати ціни в разі їх підвищення. Для цього вони повинні подати необхідні документи на офіційному сайті Держпродспоживслужби України», – зазначив Олександр Федько.

Фото без опису

Нагадаємо, 17 травня перша віцепрем'єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив тимчасово відмовитися від держрегулювання цін на пальне: в уряді очікували, що після цього граничні ціни на дизпаливо будуть не вищими за 58 грн, на бензин – не вищими за 52 грн. Після скасування державного регулювання цін 19 травня більшість великих роздрібних мереж АЗС встановили нові цінники на пальне.

25 травня після позачергового засідання виконкому Житомирський міський голова Сергій Сухомлин визначив, що існує дефіцит палива, а 57 грн за дизель і 62 грн за бензин – це дуже висока ціна. Комунальним підприємствам з матеріального резерву видають талони на бензин.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні Уряду 29 квітня 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголошував, що основна причина дефіциту пального – знищення ворогом частини інфраструктури, в тому числі зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу, для вирішення питання дефіциту пального на АЗС внесли зміни до державного регулювання цін на нафтопродукти, підвищивши граничний рівень торговельних надбавок, які нараховуються до середньої вартості 1 літра палива: дизпалива – з 5 до 7 гривень з урахуванням ПДВ (на 40%), бензинів автомобільних – з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ (на 42,8%). Роздрібні мережі АЗС у період з 29 квітня по 2 травня відкоригували ціни на бензини й дизельне пальне з урахуванням торгової надбавки, визначеної Урядом.

На брифінгу 6 травня керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко та мер Житомира Сергій Сухомлин розповідали, що ситуацію з паливом мають вирішити протягом двох тижнів, але водіям треба бути готовими до зростання ціни. Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма на брифінгу 11 травня запевняв, що в Україну цього ж дня доправляють достатньо бензину й дизеля, щоб задовольняти щоденну потребу громадян, тож дедалі більше АЗС будуть відкриватися й реалізовувати пальне.

13 травня Антимонопольний комітет України повідомив, що розпочав дослідження дотримання суб'єктами господарювання на ринку роздрібної реалізації пального вимог законодавства щодо захисту економічної конкуренції.