У Житомирському обласному центрі зайнятості пояснили, як розраховується та від чого залежить розмір допомоги по безробіттю

  • 221

Фото без опису

Допомога безробітним призначається з першого дня реєстрації, на підставі відповідної заяви. Розмір допомоги і термін виплати розраховується для кожної особи індивідуально, залежно від страхового стажу, розміру заробітної плати за останнім місцем роботи та причини звільнення.

Про те, як розраховується та від чого залежить розмір допомоги по безробіттю, 5 травня пояснила пресслужба Житомирського обласного центру зайнятості.

«Безробітні, які не мають страхового стажу (молодь до 35 років), або мають, але протягом 12 місяців до реєстрації він був меншим за 6 місяців, отримують мінімальну допомогу – 1000 грн на місяць. Особи, які мають страховий стаж більше 6 місяців (протягом 12 місяців, що передують реєстрації у центрі зайнятості) мають право на отримання допомоги, залежно від розміру заробітної плати за останній рік, але не більше чотирьох прожиткових мінімумів (для працездатних осіб). На сьогодні це 9924 грн», – йдеться у повідомленні.

Залежно від страхового стажу розмір допомоги по безробіттю виплачується у таких відсотках:

  • до 2 років – 50%;
  • від 2 до 6 років – 55%;
  • від 6 до 10 років – 60%;
  • більше 10 років – 70%.

В залежності від тривалості безробіття:

  • перші 90 к.д. – 100 %;
  • протягом наступних 90 к.д. – 80%;
  • у подальшому – 70 % (від призначеного розміру допомоги по безробіттю).

Розмір мінімальної виплати допомоги по безробіттю, що виплачується застрахованим особам в залежності від страхового стажу, становить 1800 гривень.

Допомогу в розмірі 1800 грн отримуватимуть і безробітні, які мали страховий стаж більше шести місяців, але на момент розрахунку допомоги їм неможливо було розрахувати середньоденну зарплату через брак інформації. Після отримання необхідної інформації передбачене проведення перерахунку.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 к.д., для осіб передпенсійного віку – 720 к.д., для молоді (до 35 р. без страхового стажу) – 180 к.д.

Для осіб, звільнених під час карантину згідно зі статтею 38 КЗпПУ (за власним бажанням (не поважна причина)) та статтею 36 п. 1 (за угодою сторін), загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 270 к.д.

Про виплати по безробіттю, роботу для переселенців та яких фахівців шукають у Житомирській області – у відеосюжеті від 27 квітня 2022 року