Державні службовці відтепер зможуть працювати дистанційно тільки в Україні. Постанова Уряду

  • 283

Фото без опису

Уряд затвердив зміни щодо організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану.

Відповідну постанову ухвалили на засідання Кабінету міністрів 12 квітня 2022 року.

Кабінет міністрів постановляє:

1. Установити, що у період воєнного стану для державних службовців та працівників державного органу, які перебувають на території України, за рішенням керівника державної служби в державному органі може запроваджуватися дистанційна робота у разі наявності організаційних і технічних можливостей для виконання їх посадових обов’язків.

2. Робота державних службовців та працівників державного органу за межами України допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку.

3. У разі перебування державного службовця або працівника державного органу в робочий час в Україні поза межами робочого місця без рішення керівника державної служби, зазначеного в пункті 1 цієї постанови, або за кордоном, крім перебування у службовому відрядженні, оформленому в установленому порядку, до них може бути застосоване дисциплінарне стягнення відповідно до закону.

Пункт щодо дисциплінарного стягнення набуває чинності з 25 квітня 2022 року.

Зазначимо, що ст. 66 закону «Про державну службу» передбачене застосування таких видів дисциплінарного стягнення:

зауваження;

догана;

попередження про неповну службову відповідність;

звільнення з посади державної служби.

Також постановою скасований наказ Національного агентства України з питань державної служби від 17 березня 2022 р. № 20-22 «Про внесення змін до Типових правил внутрішнього трудового розпорядку», який дозволяв держслужбовцям на період воєнного стану дистанційно працювати і за кордоном.