Аграрії Житомирської області активно приступили до весняно-польових робіт: планують засіяти на 13,5 тис. га більше

  • 240

Фото без опису

Аграрії Житомирщини активно приступили до весняних польових робіт.

Про це 29 березня повідомив департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА.

«Сільськогосподарські підприємства уже провели підживлення сільськогосподарських культур азотними мінеральними добривами, наразі вивели техніку в поля для закриття вологи, внесення передпосівних добрив та приступили до посіву ярих культур. У цьому році до посіву у всіх категоріях господарств області підлягає 389,0 тис. га ярих зернових та зернобобових культур, що на 13,5 тис. га більше ніж у 2021 році. Ранні ярі зернові та зернобобові культури будуть посіяні на площі 75,0 тис. га що на 2,3 тис. га більше минулорічного. В структурі посівних площ, прогнозується збільшити посіви під ярими продовольчими культурами, зокрема ярою пшеницею», - йдеться у повідомленні.

За оперативною інформацією від сільськогосподарських підприємств станом на 29 березня посів ярих культур на зерно під урожай 2022 року проведено на площі 9,7 тис. га, що складає 12,9% до запланованого, зокрема посіяно:

овес на площі 4,5 тис. га, або 15%;

пшеницю – 3,4 тис. га, або 14%;

ячмінь – 1,2 тис. га, або 5%.

Серед технічних культур розпочали посів ярого ріпаку, який посіяно на площі 600 га, або 20% до запланованого.

Нагадаємо, керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко 14 березня у Новограді-Волинському провів нараду з підприємцями району: закликав повертатися до нормального життя, починати посівну, починати виробляти продукцію.