Інформація Житомирського обласного ТЦК та СП щодо вручення повісток на вулицях та блокпостах

  • 283

Фото без опису

В Україні воєнний стан, а це означає, що оголошена повна мобілізація. 3 березня 2022 року вийшов Закон Верховної Ради «Про мобілізацію», який затвердив Указ Президента. Проводиться загальна мобілізація протягом 90 днів з дня набрання Законом чинності, буде проведено 4 хвилі.

Про це 31 березня повідомила пресслужба Житомирського обласного ТЦК та СП (колишній облвійськкомат).

«Законом не встановлено місце, де можна або не можна вручити повістку. Фактично, її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці – на вулиці, на блокпостах, на робочому місці. За правилами спочатку повинні встановити особу людини, а вже після цього вручають йому повістку. Тому у воєнний час документи повинні бути при собі завжди. І їх доведеться надавати для перевірки за першою вимогою уповноваженої особи. Уповноважені особи – це співробітники територіальних центрів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Також повістки можуть вручати посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки», - йдеться у повідомленні.

Які бувають повістки:

уточнення облікових даних, проходження медкомісії, прибути до ТЦК та СП;

призов на військову службу до ЗСУ.

«Органи Національної поліції мають право доставляти громадян до територіальних центрів комплектування військовозобов'язаних. Після прибуття до територіального центру потрібно пройти військово-лікарську комісію. Якщо визнали придатним, то військовозобов'язаний отримає другу повістку – про явку за першим викликом або в конкретну дату. При неявці за такою повісткою вже настає кримінальна відповідальність. Але після проходження комісії можуть відразу направити для проходження служби без вручення повістки», - інформує облвійськкомат.

Також є пояснення щодо чотирьох хвиль мобілізації:

В першу чергу мобілізують колишніх військовослужбовців до 40 років, які мають бойовий досвід, відслужили за контрактом або в одну з хвиль мобілізації.

У другу чергу (ця хвиля йде зараз) - військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

По третій хвилі підуть військовозобов'язані громадяни, які закінчили кафедри вузів як офіцери запасу і яких не закликали під час попередніх мобілізаційних кампаній.

Під час четвертої хвилі призиватимуть громадський резерв – громадяни, у яких немає вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу.

«Всі громадяни, які раніше не проходили службу, але були мобілізовані – в обов'язковому порядку відправляються в навчальні центри ЗСУ, де проходять підготовку. Ці правила однаково стосуються тих, хто знаходиться за постійним місцем проживання і тих, хто покинув свій будинок і знаходиться в інших областях України. Переселенці зобов'язані стати на облік за місцем фактичного проживання», - наголошують в обласному ТЦК та СП.