На засіданні РНБО вирішили запровадити в Україні надзвичайний стан на 30 днів, рішення має затвердити Верховна рада

  • 350

Фото без опису

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, під час якого було ухвалено рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей, де триває Операція об’єднаних сил.

Про це 23 лютого 2022 року повідомляє пресслужба президента.

На брифінгу за підсумками засідання секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що введення надзвичайного стану в Україні планується терміном на 30 днів. Відповідно до законодавства, рішення РНБО про надзвичайний стан має затвердити Верховна рада.

«На всій території України крім Донецької та Луганської областей (де вже діє надзвичайний правовий режим) буде введений надзвичайний стан. В залежності від території, від того, наскільки будуть вважати необхідним проведення тих чи інших заходів, обласні комісії, в які будуть входити представники всіх органів державної влади будуть приймати ті чи інші рішення. Це буде посилення охорони громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства, це може бути обмеження руху транспорту, додатковий огляд транспорту, перевірка документів у фізичних осіб. Це питання, які є превентивними для того, щоб в країні зберігався спокій, працювала наша економіка, працювала наша країна», - сказав секретар РНБО.

Нагадаємо, 22 лютого 2022 року Верховна рада ухвалила заяву про засудження дій Росії щодо визнання незалежності самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. Ввечері цього ж дня президент України Володимир Зеленський повідомив про оголошення призову резервістів ЗСУ і відмітив, що потреби в загальній мобілізації наразі немає.

Як повідомляв Житомир.info, 26 листопада 2018 року був оприлюднений указ президента Петра Порошенка, який передбачав введення воєнного стану в Україні з 26 листопада до 25 січня та часткову мобілізацію. Під час перерви у засідання ВРУ президент Петро Порошенко зробив заяву в прямому ефірі про внесення змін в свій указ про воєнний стан: тривалість – 30 днів, повна чи часткова мобілізація не планується; жодних заходів, пов’язаних з обмеженням прав і свобод громадян, не буде. Під час виступу в Раді Порошенко повідомив, що воєнний стан буде введений у декількох областях лише у випадку наземної операції регулярних військ Росії за межами Операції Об’єднаних Сил і за межами незаконно анексованого Криму.