ІНІЦІАТИВА ПРЕЗИДЕНТА «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» МАЄ КОЛОСАЛЬНИЙ ПОЗИТИВНИЙ ВПЛИВ НА ЕКОНОМІКУ, — ДЕНИС ШМИГАЛЬ

  • 371

Завдяки програмі Президента «Велике будівництво» в областях реалізовано значно більше інфраструктурних проєктів у порівнянні з попередніми роками, програма охоплює фактично кожну громаду в Україні. Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив у «Суботньому інтерв’ю» на Радіо Свобода.

«Це найважливіший проєкт, який дозволив економіці м’якше пройти період коронакризи минулого року. Це інвестиції в економіку, які створили значний мультиплікативний ефект та допомогли втриматися бізнесу. Вважаю, що це показовий проєкт, який дає нам змогу вийти на зростання ВВП в умовах світової кризи», — сказав Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль зазначив, що програма «Велике будівництво» позитивно впливає на зростання середньої заробітної плати.

«Середня зарплата в Україні цього року перевищила 500 доларів. Ми плануємо й надалі нарощувати темпи інвестицій в Україну й темпи зростання добробуту людей», — додав очільник Уряду.

Прем’єр-міністр повідомив, що за ініціативи Володимира Зеленського розпочато масштабний проєкт з оновлення залізничної інфраструктури «Нова українська залізниця». Окрім оновлення рухомого складу «Укрзалізниці», відбувається електрифікація низки ділянок, завдяки чому Черкаси та Житомир зможуть отримати швидке залізничне сполучення з Києвом. Крім того, за словами Глави Уряду, заплановано низку інших подібних проєктів.

«У мене завжди було питання, чому люди з обласних центрів не мають прямого сполучення зі столицею. Я сам в дитинстві їздив до Черкас, і тоді не розумів, чому так, чому я маю десь пересаджуватися або їхати автостопом, на автобусах добиратися і так далі?» — зазначив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов під час робочої поїздки до Житомирщини зазначив, що в рамках президентської програми “Велике будівництво” у 2022 році в області реалізовуватиметься низка проєктів економічного розвитку.