ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО: ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ», – ОЛЕКСІЙ ЧЕРНИШОВ

  • 425

Верховна Рада на засіданні 08 вересня розглянула в другому читанні законопроєкт 4416-1 «Про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки», спрямований на залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках».

Як повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, внесені зміни до Закону – це дієві стимули для розвитку мережі індустріальних парків, які створять робочі місця та можливість на повну розкрити економічний потенціал України.

Зокрема, внесеними змінами передбачено:

державне фінансування будівництва основної інженерно-транспортної інфраструктури;

компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж;

надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та будівництва об’єктів суміжної інфраструктури;

компенсацію учасникам індустріальних парків частини відсоткових платежів за кредитами.

“Створення потужної системи індустріальних парків – це, зокрема, завдання, яке ставить Президент України Володимир Зеленський. І це питання також – серед пріоритетів Уряду та Мінрегіону”, – зауважив Олексій Чернишов.

Цьогоріч до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» додано новий напрям – економічний розвиток. Він передбачає реалізацію проєктів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.

Індустріальні парки належать до цього напряму та передбачають створення нових робочих місць. Це, своєю чергою, сприятиме зниженню трудової міграції українців.