Увага! Пероральна вакцинація диких м'ясоїдних від сказу!!!

  • 331

Фото без опису

Відповідно   до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 532 від 6 серпня 2021 року на території Житомирської області з 4 вересня 2021 року планується  проведення осінньої кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних  тварин проти сказу.

 

Обробці підлягатиме 25 481 км² території Житомирської області, що становить 85% загальної площі області. Вакцинації не підлягають населені пункти, водні об’єкти, автомагістралі та заборонні зони для польотів цивільної авіації.

      Застосовується вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» м. Бровари.

Вакцина в своєму складі містить атенуйований (штучно послаблений) штам вірусу сказу SAD Bern та біологічний маркер (антибіотик тетрациклінового ряду). Після прокушування полімерного блістера всередині поживної принади вакцинний вірус потрапляє на слизову оболонку порожнини рота і піднебінної мигдалини. Організм вакцинованої особини розпізнає вірус як чужорідне тіло, активує імунну систему на вироблення віруснейтралізуючих антитіл. Тварини  отримують захист від інфікування вірулентним польовим вірусом сказу та не поширюють сказ.

На території Житомирської області протягом 2018-2020 років проводяться кампанії із розкладання пероральної вакцини за допомогою авіатранспорту. Загалом із запровадженням імунізації диких тварин показник кількісті захворівших лисиць на  сказ зменшився на 40%. що  свідчить про дієвість пероральної вакцинації.

 

Андрушівське управління

Головного управління Держпродспоживслужби 

в Житомирській області