Житомиряни скаржаться на проблеми з передачею показників спожитого газу, нардеп ініціював перевірку, а «Житомиргаз» роз’яснив ситуацію

  • 404

Фото без опису

Житомиряни скаржаться, що уже другий місяць поспіль «Житомиргаз» не фіксує передані показники газового лічильника. Не працює жоден з варіантів передачі показників: телефоном через автовідповідач, смс-повідомленням, через додаток «104», через особистий кабінет на сайті «104», через чат-бот у Viber.

«Показники ніби приймають, повідомляють, що ваші дані в обробці, але врешті-решт не фіксують. Звісно приходить платіжка з розрахованою автоматично сумою. Як ця сума розраховується – невідомо. У мене така ситуація по двом особовим рахункам – один в Житомирі, інший в районі, де проживає мама. З 1 по 5 число різними способами намагалася передати показники, але нічого не вийшло. Зараз у платіжках приходять занижені суми, але переживаю, що після перерахунку прийдуть «захмарні» за високою «зимовою» ціною», - розповіла читачка.

За її словами, вона кілька разів намагалася додзвонитися за номерами кол-центрів. І лише один раз спроба виявилась вдалою. Втім оператор повідомила, що у них збій у системі, внесла "вручну" дані показників лічильника, але й вони не зафіксувались у системі. Оператор порадила платити за об’єм фактично спожитого газу, а пізніше проведуть перерахунок. Однак на уточнююче запитання, за якою ціною буде здійснено перерахунок, оператор відповіла, що скоріш за все за тією, яка буде встановлена на дату перерахунку. Коли це буде – за день-два-тиждень, чи восени-взимку, працівниця кол-центру відповісти не змогла.

 

 

Фото без опису

Скріншот допису із соцмережі

Про масові скарги на неможливість передати показники лічильників до АТ «Житомиргаз» відреагував і народний депутат від Житомира Ігор Герасименко. У своєму дописі від 15 липня на сторінці у фейсбук він повідомив, що задля недопущення виникнення соціальної напруги він ініціює проведення перевірки НКРЕКП зазначених питань.

«Останнім часом збільшилась кількість звернень від громадян зі скаргами мешканців Житомира та області щодо неможливості передачі показань лічильників до АТ “Житомиргаз” та невідповідність нарахувань практичним показанням лічильників. З п’яти варіантів передачі показників лічильників, які пропонує АТ “Житомиргаз”, на сьогоднішній день жодним скористатись практично не можливо, особливо літнім людям. За твердженнями заявників, особливо осіб похилого віку, починаючи з травня 2021 року споживачам природного газу почали приходити повідомлення про сплату рахунків без врахування показів лічильників, більш того деяким заявникам надходили рахунки про сплату, як приклад, на суму 153,93 гривень за фактично спожитий газ в обсязі 2,4 м³ при ціні на газ 7,99 гривень за 1 м³. Складається враження, що оператор, штучно створює передумови з виникнення боргів, що в свою чергу може привести до відключення споживачів від газорозподільної системи в зимовий період та виникнення соціальної напруги у населення. З метою запобігання такого розвитку подій та задля недопущення виникнення соціальної напруги, вимушений ініціювати проведення перевірки НКРЕКП зазначених питань. Складається враження, що оператор, штучно створює передумови з виникнення боргів, що в свою чергу може привести до відключення споживачів від газорозподільної системи в зимовий період та виникнення соціальної напруги у населення. З метою запобігання такого розвитку подій та задля недопущення виникнення соціальної напруги, вимушений ініціювати проведення перевірки НКРЕКП зазначених питань», - йдеться у дописі депутата Верховної ради Ігоря Герасименка.

Фото без опису

За роз’ясненням з приводу даної ситуації Житомир.info звернувся до пресслужби АТ «Житомиргаз», де зазначили, що у компанії, яка обслуговує в області 365 тис. споживачів, наразі не фіксують масовості подібних повідомлень: такі випадки трапляються, але вони поодинокі, більшості споживачів усе ж вдається передати показники приладів обліку газу.

«Показники лічильників споживачі подають, щоб сплачувати за реально спожиті обсяги газу. Показники подаються з 1 по 5 число. Ми просимо усіх споживачів передавати їх з фотофіксацією, тому що це є дійсним доказом факту спожитого газу, ми бачимо фото, реальний показник. Наразі до нас, звичайно, надходять повідомлення про те, що показники з певних причин не зарахувалися, чи людина не змогла їх подати, але такі випадки є поодинокими. Більшості споживачів все ж вдається передати показники. У нас 365 тис. споживачів в області, переважна більшість з них з 1 по 5 число здійснюють подачу показників», - повідомила керівниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Житомиргаз» Юлія Петришина.

Вона нагадала, що подати показники можна телефоном «гарячої лінії», або онлайн – за допомогою чат-боту у Viber, в особовому кабінеті на сайті чи за допомогою онлайн-додатку.

Також Юлія Петришина розповіла, як оплачувати за спожитий газ в разі виникнення ситуації, коли показники з тієї чи іншої причини не зафіксувались і платіжка прийшла з некоректними розрахунками.

«Стосовно того, що споживачі бачать у розрахункових квитанціях. Якщо показник не був поданий, або був поданий невчасно, тоді по споживачу проводяться розрахункові нарахування відповідно до його профілю: враховується обладнання, кількість зареєстрованих осіб. На основі цих даних розраховується його орієнтовний об’єм споживання. Тому якщо споживач бачить, що по факту спожитий ним об’єм відрізняється від розрахункового, рекомендуємо сплачувати за фактично спожитий газ, а потім дані будуть відкориговані, наприклад, коли завітає контролер. Контролери систематично проводять зняття контрольних показів лічильників, вони це роблять щонайменше раз на пів року для того, аби зафіксувати реальні покази лічильника та переконатися у справності приладу обліку. Тому споживачам не варто хвилюватися, створювати соціальну напругу на рахунок даної ситуації», - запевнила комунікаційниця АТ «Житомиргаз» Юлія Петришина.

У разі виникнення подібних ситуацій, або інших непорозумінь, в АТ «Житомиргаз» радять звертатися за номерами гарячої ліній 0412-55-80-04 або 067-33-38-104. Ще один варіант - завітати до 104.ua Клієнтський простір, яких в області близько 17. Там можна скористатися послугою роз’яснення по особовому рахунку.

Як повідомляв Житомир.info, в перших числах травня 2021 житомирські пенсіонери «штурмували» клієнтський простір АТ «Житомиргаз», аби подати показники газових лічильників.