Екологи нагадують про заборону збору чорниці в промислових масштабах та гребінками: у Житомирській області склали 17 протоколів

  • 392

Фото без опису

Екологи разом з лісовою охороною проводять спільні перевірки на предмет порушення правил збору ягід.

Про це 13 липня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«Проведено спільні перевірки з Лісовою охороною на предмет порушення правил збору ягід. У кінці червня в Поліських лісах дозрівають плоди чорниці. На жаль, намагаючись заробити на здачі ягід, люди і досі вдаються до таких варварських засобів, як гребінки, чим завдають значну шкоду лісовій рослині, підриваючи коріння. Тому, щоб зменшити випадки порушення правил збору ягід у лісі за допомогою заборонених засобів заготівлі та за відсутності лісового квитка, працівниками Державної екологічної інспекції Поліського округу спільно з працівниками лісової охорони державних лісогосподарських підприємств проводяться спільні рейди лісовими масивами Житомирщини», - йдеться у повідомленні.

 

 

За інформацією екологів, з початку сезону у лісах Житомирської області інспектори Державної екологічної інспекції Поліського округу склали 17 протоколів за порушення правил збору ягід у лісах. Винних осіб притягнуто до адмінвідповідальності за ст. 70 КУпАП.

«Державна екологічна інспекція Поліського округу звертає увагу громадян - збір ягід механічними та ручними приладами – заборонений, а за порушення статті 70 КУпАП громадянам доведеться сплатити штраф в розмірі від одного до трьох неоподаткованих мінімумів, а посадовим особам від трьох до семи. Державною екологічною інспекцією Поліського округу дані заходи контролю триватимуть й надалі», - повідомляють екологи.

Заступник начальника ДЕІ Поліського округу Євгеній Медведовський наголосив, що збирати ягоди для себе – можна, а от в промислових масштабах, знищуючи рослини – ні.

«Збирати ягоди для себе - можна. А от в промислових масштабах, знищуючи рослини - НІ, діє сувора заборона! З кінця червня у поліських лісах дозрівають чорниці. І починають виходити на «полювання» справжні «рослинні браконьєри». Щоб заробити на здачі ягід, вони вдаються до таких варварських засобів, як гребінки, чим завдають значну шкоду лісовим рослинам та кореням. З початку сезону збору ягід проводимо спільні рейди з державною лісовою охороною Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства. Інспектори Державної екологічної інспекції Поліського округу стежать, щоб не було порушень правил збору ягід - без лісового квитка. На Житомирщині уже складено 17 протоколів за порушення. Винних оштрафовано. Нагадуємо: збір ягід механічними та ручними приладами – заборонений!», - повідомив Євгеній Медведовський.

Як повідомляв Житомир.info, влітку 2021 жителі села Липники Лугинської громади, що на Житомирщині, перекривають дорогу до лісу, щоб не допустити туди приїжджі із Рівненської області бригади збирачів чорниці. Аби не було конфліктів і сутичок, у селі постійно чергує поліція.