МОЗ дало рекомендації щодо святкування Великодня

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко озвучив рекомендації для громадян та церков щодо святкування Великодня в умовах епідемії коронавірусу COVID-19

Про це він поінформував на брифінгу.

Ляшко, зокрема, підтвердив, що додаткових обмежень на Великдень не запроваджуватимуть (про це напередодні повідомив й очільник МОЗ Максим Степанов).

«Запроваджувати додаткові карантинні обмеження в Україні на період Великодніх свят не плануємо. Водночас ми звертаємося до всіх із закликом дотримуватися тих норм, які сьогодні прописані в постанові про карантин».

Він нагадав, що відвідування громадських місць (зокрема й храмів) має відбуватися виключно в захисних масках. Також люди повинні дотримуватися дистанції в 1,5 метра.

Ляшко нагадав, що в постанові Кабінету Міністрів прописано розмір площі й кількість осіб, які можуть відвідувати храми. Це одна людина на 4 кв. м.

Крім того, Ляшко озвучив наступні рекомендації для храмів та вірян на Великдень:

1. заохочувати богослужіння онлайн;
  2. збільшити кількість сесій благословення та зменшити їх тривалість;
  3. зафіксувати вхідні двері на територію та у приміщення храмів у відчиненому стані (щоб забезпечити повітрообмін усередині приміщення);
  4. встановити обмеження для відвідування служби перед благословенням всередині храмів;
  5. забезпечити дотримання дистанції між вірянами на вулиці в 1,5 м;
  6. на вулиці також обов’язково одягати маски, які захищають органи дихання;
  7. рекомендувати відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише одній людині від домогосподарства (без сімейних відвідувань);
  8. людей похилого віку, людей із хронічними захворюваннями закликають утриматися від відвідування храмів: «краще освятити святковий кошик на свіжому повітрі біля храму».