Реєстрація мінітрактора

  • 964

Фото без опису

 

За кермо мінітрактора з правами або без?
Придбання мінітрактора - це новий виток у розвитку господарства будь-якого фермера. Цій техніці не страшні ніякі сільськогосподарські роботи, та й в комунальному господарстві це незамінний помічник. Але, незважаючи на розміри, як і його побратими це техніка, яка повинна мати необхідну документацію і бути поставлена на облік. Та й дітей до певного віку краще за кермо мінітрактора, все ж не пускати. Тому що прав на управління цим засобом у них немає. Що стосується дорослих, отримати корочку тракториста доведеться. Але, про все по порядку.

Чи можна обійтися без прав на мінітрактор?
Після покупки мінітрактора власник отримує пакет документів, які дають йому право зареєструвати техніку в Держпродспоживслужбі. Це обов'язкова процедура, яка не займає багато часу. В результаті мінітрактор буде поставлений на облік, а у власника з'являться документи про право на експлуатацію. І тут виникає проблема, чи потрібні права на мінітрактор?

Виходячи зі статті 34 Закону України «Про дорожній рух» та пункту 3 Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.07. 2009 року № 694 всі мінітрактори підлягають обов'язково реєстрації.

Реєструємо мінітрактор за новими правилами
Ще кілька років тому реєстрацією всіх сільськогосподарських машин і видачею прав трактористам займалися місцеві відділи ДАІ. Після проведеної реформи, ці функції покладені на «Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів». Зараз саме цей орган ставить мінітрактори на облік. Відбувається це за місцем прописки власника транспорту.

Всі мінітрактори реєструються після подачі заяви їх власником протягом семи робочих днів. До заяви потрібно обов’язково додати:

 

  • видаткова накладна - це папір, який підтверджує факт передачі минитрактора від продавця покупцеві.
  • договір купівлі-продажу
  • акт прийому-передачі транспортного засобу між продавцем і покупцем. У цьому акті вказується марка техніки, модель, рік виготовлення, номер кузова і шасі, а також номери "Транзит"
  • митна декларація, яка підтверджує, що мінітрактор розмитнений в Україні і може бути поставлений на облік
  • сертифікат затвердженого типу, який видається державним підприємством і підтверджує якість і відповідність трактора нормам, які діють в Україні
  • технічний опис до сертифіката, в якому вказується повний опис моделі транспортного засобу,
  • додаток до сертифіката, де вказується порядковий номер шасі, під яким трактор знаходиться в сертифікаті
  • транзитний номер