У ЛІСАХ ЖИТОМИРЩИНИ З 1 КВІТНЯ БУДЕ ВВЕДЕНО "СЕЗОН ТИШІ"

  • 814

Фото без опису

 З 1 квітня по 15 червня 2021 року в лісах та парках Житомирщини будуть заборонені будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та занепокоєння диких тварин та птахів. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Під заборону підпадають наступні заходи:

- стрільба;

- проведення вибухових робіт;

- феєрверків;

- санітарних рубок лісу;

- використання моторних маломірних суден;

- проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Сезон тиші - це природоохоронний захід, що передбачений Законом України «Про тваринний світ» (стаття 39), який має на меті охорону диких тварин і птахів у період масового розмноження.

 «Сезон тиші» в Україні уперше став проводитися з 1 квітня 2016 року і діятиме щорічно у вище зазначений період.

"Закликаємо усі лісомисливські господарства, користувачів мисливських господарств та громадян особливу увагу в цей період звернути на забезпечення тиші в відтворювальних ділянках, в об’єктах ПЗФ, які визначені для збереження тваринного світу з метою охорони проживання тварин і птахів під час їх розмноження і відтворення популяції, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Повідомляємо, що у разі виявлення випадків порушення «тиші» винних осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 87 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі: на громадян – від 510 до 850 грн., посадових осіб — від 850 до 1190 грн. А також закликаємо усіх громадян бути толерантними по відношенню до навколишнього середовища та з розумінням віднестись до даної справи. В цей період Державною екологічною інспекцією Поліського округу буде активізована робота щодо попередження та виявлення випадків порушення сезону тиші",- додають в екологічній інспекції

Покарання:

За порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено такі санкції:

Порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 850 грн і на посадових осіб - від 850 – 1190 грн.

Невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, - тягне за собою накладення штрафу від 850 – 1190 грн.