НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ ТРАВУ!

  • 710

Фото без опису

У зв’язку з поступовим підвищенням температури повітря та встановленням сухої погоди на території Волицької сільської ОТГ збільшується ризик виникнення пожеж. Це зумовлюється тим, що громадяни, впорядковуючи свої земельні ділянки, спалюють листя чи суху траву. Як свідчить досвід попередніх років, загорання сухої трави здебільшого виникає через людський фактор. Для виникнення таких пожеж достатньо кинутого недопалку чи сірника, або необережного поводження з вогнем при розведенні багаття, що може призвести до непоправних наслідків: знищення будівель, матеріальних цінностей та травмування людей.

 

Пожежі, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні ще й тим, що за короткий проміжок час набирають великих масштабів. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х, а у вітряну – до 30 км за годину, при цьому висота полум’я може досягати 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості. Як правило, площа таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується у 2-3 рази. Їх гасіння пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних і людських ресурсів.

 

Нагадуємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягне за собою адміністративну відповідальність.

 

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міської ради звертається до мешканців громади з проханням дотримуватись основних правил пожежної безпеки:

-         бути вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем;

-         не залишати без нагляду розпалене багаття;

-         не розпалювати багаття біля будинків та садиб;

-         не спалювати суху траву.

Отже, основні заходи пожежної без­пеки нескладні, а їх ре­тельне виконання дозволяє вберегтися від біди. Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!